مقاله آموزشی

پاکسازی و کلاژن سازی پوست صورت با ماسک جلبک دریایی

پاکسازی و کلاژن سازی پوست صورت با ماسک جلبک دریایی

پاکسازی و کلاژن سازی پوست صورت با ماسک جلبک دریایی

ماسک جلبک ، ماسک جلبک دریایی

کلاژن از جمله مهم ترین و فراوان ترین پروتئین ها در بدن انسان است. این پروتئین وظایف مهم و متنوعی را بر عهده دارد، ترمیم و حفظ ساختار پوست و کمک به لخته شدن خون، برخی از عملکرد های مهم کلاژن در بدن است. در دهه های اخیر محققان به نقش مهم کلاژن در ساختار پوست صورت و ترمیم آن، بیشتر پی برده اند و تولید کنندگان محصولات پوستی از کلاژن به عنوان ماده ای مکمل و تقویت کننده در شامپو ها و محصولات پوست و زیبایی مانند ماسک های صورت، لوسیون ها و … استفاده می کنند. در واقع کلاژن باعث سفتی و لطافت پوست صورت شما می شود و با ترمیم سلول ها، از چین و چروک و افتادگی پوست جلوگیری می کند. با افزایش سن، فرآیند کلاژن سازی در بدن کاهش می یابد و همین مسئله باعث پیری پوست می شود.

چه عواملی باعث تخریب کلاژن و از بین رفتن آن می شود؟

بعضی از عوامل باعث تخریب کلاژن و کاهش فرآیند کلاژن سازی در بدن می شوند. با دوری از این موارد، می توان از بین رفتن این پروتئین مهم در بدن را کاهش داد.

  • مصرف زیاد و بیش از حد مواد قندی: داشتن رژیم غذایی با قند بالا باعث ایجاد اختلال در تولید کلاژن می شود. برای جلوگیری از این امر، مصرف شکر و مواد قندی تصفیه شده را به حداقل برسانید.
  • استعمال دخانیات (سیگار کشیدن ) : سموم موجود در دود سیگار باعث تخریب کلاژن و الاستین موجود در پوست افراد می شود. همچنین نیکوتین موجود در سیگار باعث تنگی رگ های خونی شده و این امر باعث کاهش گردش خون در رگ های پوستی و کاهش انتقال اکسیژن و دیگر مواد مفید می شود، که آسیب شدید به بافت پوست را در پی خواهد داشت.
  • نور خورشید: اشعه مضر ماوراء بنفش موجود در نور خورشید باعث تخریب کلاژن ها و تولید بیش از حد الاستین غیر طبیعی در پوست می شود. این موضوع باعث بازسازی اشتباه پوست شده و چین و چروک فراوان به وجود خواهد آمد.
  • ژنتیک و وراثت: اختلالات ژنتیکی می توانند باعث کاهش تولید کلاژن شوند و یا کلاژن های جهش یافته ای به وجود آورند که عملکرد مناسبی در بدن نداشته باشند.
  • سن: با افزایش سن و پیری، به طور طبیعی میزان تولید کلاژن در بدن کاهش می یابد.

چگونه میزان کلاژن را در بدن خود افزایش دهیم؟

مصرف فراوان مواد زیر می تواند باعث تحریک فرآیند کلاژن سازی در بدن و افزایش مقدار کلاژن شود:

  • ویتامین C :مقادیر زیادی از این ویتامین در میوه ها و سبزیجات مختلف مانند فلفل دلمه ای، پرتقال، توت فرنگی و  … وجود دارد.
  • پرولین: این ماده در سبزیجاتی مانند کلم، قارچ، جوانه گندم و در سفیده تخم مرغ و محصولات لبنی مانند شیر و ماست وجود دارد.
  • گلیسین: در مواد غذایی پروتئینی و همچنین در ژلاتین وجود دارد.

روش های درمانی مختلفی برای تحریک کلاژن سازی وجود دارد اما احتمال آن که به طور موثر باعث افزایش کلاژن در بدن شوند، کم است و ممکن است فقط چین و چروک ها را پر کنند. برخی از این روش ها عبارتند از میکرونیدلینگ، تزریق ژل، پی آر پی صورت، هایفوتراپی، تزریق بوتاکس و … . در این میان ما به دنبال راهی هستیم که به طور طبیعی تولید کلاژن را تحریک کند و باعث افزایش میزان این پروتئین مهم شود. استفاده از محصولات مراقبتی حاوی کلاژن مانند ماسک جلبک دریایی یکی از موثرترین راه ها برای تحریک فرایند کلاژن سازی در بدن و جوانسازی پوست است.

ماسک جلبک دریایی و کلاژن سازی

امروزه با شناخت بیشتر خواص جلبک دریایی، از آن در محصولات آرایشی متنوعی استفاده می کنند. ماسک جلبک دریایی شرکت فناوران زیست سبز دریا که توسط خانم دکتر فاطمه عیدی قلعه قاضی تولید می شود و به فروش می رسد، از جمله بهترین راه ها برای افزایش کلاژن و ترمیم پوست است. همچنین خرید و استفاده از این محصول در خانه بسیار آسان است. جلبک دریایی با داشتن ویتامین A ، B، C، E با اثر مستقیم بر روند کلاژن سازی، چین و چروک پوست را برطرف کرده، پوست را ترمیم می کند و باعث جوانسازی و شفافیت پوست شما می شود.

پاکسازی پوست

یکی دیگر از راه های مهم برای داشتن پوستی شفاف و سالم، پاکسازی منظم پوست صورت است. پوست صورت از حساس ترین قسمت های پوست بدن است. اگر این پاکسازی به طور صحیح انجام نشود یا از مواد نامناسب برای پاکسازی پوست استفاده شود،  ممکن است به پوست صورت آسیب برسد. پاک کردن پوست از مواد آرایشی، سلول های مرده و چربی اضافی روی پوست، اهمیت زیادی دارد. با این کار پوست شما می تواند تنفس کند و خود را ترمیم کند.

اگر پوست صورت خود را پاکسازی نکنیم چه اتفاقی می افتد؟

در صورتی که پوست خود را پاکسازی نکنید، منافذ پوستی شما با آلودگی ها، مواد آرایشی و چربی اضافی پوست، مسدود می شوند. در پی این امر، دیگر مشکلات پوستی از قبیل لکه های پوستی، جوش های بدخیم و چرکی، جوش های سر سفید و سرسیاه و … نیز به وجود می آیند و پوست آسیب بیشتری خواهد دید. علاوه بر آن اگر پوست شما تمیز و پاکیزه نباشد، دیگر محصولات مراقبتی پوست نیز، تاثیر زیادی نخواهند داشت.

روش های پاکسازی پوست صورت

برای پاکسازی پوست صورت راه های مختلفی وجود دارد، استفاده از محصولات پوستی لایه بردار، شوینده های صورت، ماسک های صورت، دستگاه میکرونیدلینگ، دستگاه میکرودرم و … از جمله این روش ها هستند.

ماسک جلبک دریایی، پاک کننده عمیق پوست

ماسک های صورت مختلفی در بازار وجود دارند اما ماسک صورتی مانند ماسک جلبک دریایی که چندین خاصیت را یکجا داشته باشد، کمیاب است. ماسک جلبک دریایی با از بین بردن سلول های مرده، به لایه برداری پوست می پردازد. همچنین چربی اضافی پوست ( سبوم ) را کاهش داده و آلودگی های عمقی پوست صورت را پاک می کند، در نتیجه از بسته شدن منافذ پوستی و بروز مشکلاتی همچون جوش های سر سیاه و سر سفید، لکه های پوستی و … جلوگیری میکند. ماسک جلبک دریایی پر خاصیت شرکت فناوران زیست سبز دریا، با داشتن قیمت مناسب، از جمله مقرون و به صرفه ترین راه های پاکسازی پوست صورت از نظر اقتصادی، به شمار می آید.

سوالات متداول

اگر پوست صورت خود را پاکسازی نکنیم چه اتفاقی می افتد؟

در صورتی که پوست خود را پاکسازی نکنید، منافذ پوستی شما با آلودگی ها، مواد آرایشی و چربی اضافی پوست، مسدود می شوند. در پی این امر، دیگر مشکلات پوستی از قبیل لکه های پوستی، جوش های بدخیم و چرکی، جوش های سر سفید و سرسیاه و ... نیز به وجود می آیند و پوست آسیب بیشتری خواهد دید. علاوه بر آن اگر پوست شما تمیز و پاکیزه نباشد، دیگر محصولات مراقبتی پوست نیز، تاثیر زیادی نخواهند داشت.

ماسک جلبک دریایی و کلاژن سازی پوست ؟

امروزه با شناخت بیشتر خواص جلبک دریایی، از آن در محصولات آرایشی متنوعی استفاده می کنند. ماسک جلبک دریایی شرکت فناوران زیست سبز دریا که توسط خانم دکتر فاطمه عیدی قلعه قاضی تولید می شود و به فروش می رسد، از جمله بهترین راه ها برای افزایش کلاژن و ترمیم پوست است. همچنین خرید و استفاده از این محصول در خانه بسیار آسان است. جلبک دریایی با داشتن ویتامین A ، B، C، E با اثر مستقیم بر روند کلاژن سازی، چین و چروک پوست را برطرف کرده، پوست را ترمیم می کند و باعث جوانسازی و شفافیت پوست شما می شود.

چه عواملی باعث تخریب کلاژن و از بین رفتن آن می شود؟

بعضی از عوامل باعث تخریب کلاژن و کاهش فرآیند کلاژن سازی در بدن می شوند. با دوری از این موارد، می توان از بین رفتن این پروتئین مهم در بدن را کاهش داد. مصرف زیاد و بیش از حد مواد قندی: داشتن رژیم غذایی با قند بالا باعث ایجاد اختلال در تولید کلاژن می شود. برای جلوگیری از این امر، مصرف شکر و مواد قندی تصفیه شده را به حداقل برسانید. استعمال دخانیات (سیگار کشیدن ) : سموم موجود در دود سیگار باعث تخریب کلاژن و الاستین موجود در پوست افراد می شود. همچنین نیکوتین موجود در سیگار باعث تنگی رگ های خونی شده و این امر باعث کاهش گردش خون در رگ های پوستی و کاهش انتقال اکسیژن و دیگر مواد مفید می شود، که آسیب شدید به بافت پوست را در پی خواهد داشت. نور خورشید: اشعه مضر ماوراء بنفش موجود در نور خورشید باعث تخریب کلاژن ها و تولید بیش از حد الاستین غیر طبیعی در پوست می شود. این موضوع باعث بازسازی اشتباه پوست شده و چین و چروک فراوان به وجود خواهد آمد. ژنتیک و وراثت: اختلالات ژنتیکی می توانند باعث کاهش تولید کلاژن شوند و یا کلاژن های جهش یافته ای به وجود آورند که عملکرد مناسبی در بدن نداشته باشند. سن: با افزایش سن و پیری، به طور طبیعی میزان تولید کلاژن در بدن کاهش می یابد.

چگونه میزان کلاژن را در بدن خود افزایش دهیم؟

مصرف فراوان مواد زیر می تواند باعث تحریک فرآیند کلاژن سازی در بدن و افزایش مقدار کلاژن شود: ویتامین C :مقادیر زیادی از این ویتامین در میوه ها و سبزیجات مختلف مانند فلفل دلمه ای، پرتقال، توت فرنگی و  ... وجود دارد. پرولین: این ماده در سبزیجاتی مانند کلم، قارچ، جوانه گندم و در سفیده تخم مرغ و محصولات لبنی مانند شیر و ماست وجود دارد. گلیسین: در مواد غذایی پروتئینی و همچنین در ژلاتین وجود دارد. روش های درمانی مختلفی برای تحریک کلاژن سازی وجود دارد اما احتمال آن که به طور موثر باعث افزایش کلاژن در بدن شوند، کم است و ممکن است فقط چین و چروک ها را پر کنند. برخی از این روش ها عبارتند از میکرونیدلینگ، تزریق ژل، پی آر پی صورت، هایفوتراپی، تزریق بوتاکس و ... . در این میان ما به دنبال راهی هستیم که به طور طبیعی تولید کلاژن را تحریک کند و باعث افزایش میزان این پروتئین مهم شود. استفاده از محصولات مراقبتی حاوی کلاژن مانند ماسک جلبک دریایی یکی از موثرترین راه ها برای تحریک فرایند کلاژن سازی در بدن و جوانسازی پوست است.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *